Recenzja “Heartstopper” Tom 1 Alice Oseman

Heartstopper” Alice Oseman, to seria komiksów, które najpierw zrobiły ogromną furorę za granicą, a teraz w końcu trafiły do Polski. Dzięki ogromnej popularności serii “Heartstopper” w 2022 roku doczeka się nawet serialu na Netfliksie. 

Nick i Charlie to dwoje nastolatków, którzy są gejami, chodzą do tej samej szkoły, i to wszystko, co ich łączy. Nick, który ukrywa się, z tym że należy do społeczność LGBTQ+, ma już za sobą pierwsze romanse z dziewczynami, a teraz woli zajmować się grą w rugby. Z drugiej strony Charlie w ogóle nie ukrywa się z tym że jest gejem. 


 Kiedy tych dwoje zaczynają się spotykać, znajomi Nickiego, zaczynają się martwić zmianami, jakie zaszły w ich koledze, i nie mogą zrozumieć, że Nick spotyka się z chłopakiem, który z rugby nie ma nic wspólnego. A poza tym, boją się, że ich najlepszy przyjaciel zostanie odrzucony, i w ostateczności zraniony. Lecz nie wiedzą oni, że Charlie i Nick są w sobie dogłębnie zakochani, i nie mają zamiaru zrywać swojej znajomości, ponieważ po krótkim czasie odkrywają, że mają ze sobą wiele wspólnego, i świetnie spędzają razem czas. Nick również do końca nie wie, dlaczego zakochał się w Charliem, jedno jest jednak pewnie, Nick nigdy nie czuł się tak dobrze obok drugiej osoby, jak jeszcze nigdy w życiu.

Wszystko się jednak podczas jednej imprezy, kiedy to podczas całowania Charliego, Nick nagle odchodzi, po tym jak zawołali go jego koledzy. Charlie nie wie, jak ma się czuć. Do końca nie wie, czy Nick go tak naprawdę kocha, czy tylko chciał się z nim zabawić? 

Alice Osman jest głównie znana ze swoich powieści młodzieżowych, które poruszają ważne dla nich tematy. Jedną z jej najpopularniejszych książek jest “radio Silence”, a także seria komiksów Heartstopper.