Premiery filmowe w roku 2014

W roku 2014 ukaże się wiele produkcji najwyższej jakości. Również w polskim kinie nie zabraknie godnych polecenia seansów. Na ekranach będziemy mogli zobaczyć reżyserów takich jak: Jim Jarmusch, Lars von Trier, bracia Coen, Darren Aronofsky oraz Christopher Nolan. Miłośnicy kina już czekają na nadchodzące premiery filmów takich jak X-men czy Hobbit.

Zacznijmy od,,Wilk z Wall Street” w reżyserii laureata Oscara Martina Scorsese’go, film przedstawia prawdziwą historie bohatera z Wall Street. Główną role zagra znany wszystkim Leonardo DiCaprio wcielający się w role Jordana Belforta.

Dziełem, które na pewno zaciekawi starszych widzów będzie produkcja Larsa Von Triera,,Nimfomanka”, będąca jednym z najbardziej kontrowersyjnych dzieł tego roku. Wystąpią znane nam gwiazdy takie jak Charlotte Gainsbourg, Shia LaBeouf, Uma Thurman czy Willem Dafoe. Sztuka zostanie wydana w dwóch częściach.

Bracia Coen znani ze swojego poczucia humoru również nie próżnowali,,Co jest grane, Davis” zbiera mnóstwo pozytywnych opinii krytyków filmowych. Premiera zapowiadana jest na luty bieżącego roku.

,,Jack Strong” to historia jednej z najciekawszych akcji szpiegowskich, w roli głównego bohatera wystąpi Marcin Dorociński, a partnerować mu będzie jedna z największych gwiazd kina Patrick Wilson.

Godny polecenie jest też,,The Grand Budapest Hotel” Wesa Andersona, opowiada o konsjerżu, zatrudnionym w słynnym w czasach międzywojennych hotelu. Bohater wraz ze swoim uczniem rozwiązuje kryminalistyczne zagadki hotelu. Zobaczymy aktorów takich jak: Saoirse Ronan, F. Murray Abraham, Edward Norton, Mathieu Amalric, Adrien Brody, Willem Dafoe, Lea Seydoux, Jeff Goldblum oraz wielu innych.

Wielbicielom filmów science fiction na pewno spodoba się kontynuacja sagi X-men czyli,,X-men: Przeszłość, która nadejdzie”, dowiemy się w niej o dalszych losach superbohaterów poprzedniej części. Będziemy mieli okazję zobaczyć: James McAvoy, Michael Fassbender i Jennifer Lawrence.

W maju ukaże się reaktywacja klasycznej,,Godzilli”. Będziemy mieli okazje oglądać walkę kultowego potwora ze złymi stworzeniami, która na pewno zachęci wielu wielbicieli kina. w rolach głównych: Bryana Cranstona, Elizabeth Olsen i Aarona Taylora-Johnsona.

Pod koniec roku zostanie wydana nowa część Hobbita o tytule,,Hobbit: Tam i z powrotem”, chociaż na premierę będziemy musieli trochę poczekać, to sądząc po poprzedniej części nie będzie powodów do rozczarowania. W roli tytułowej wystąpi Martin Freeman