Dlaczego internauci wolą Instagram od YouTube?

Instagram z każdym dniem przyciąga do siebie nowych użytkowników, którzy często rezygnują dla niego z YouTube. Jest to dla wielu z nas znacznie wygodniejsze źródło czerpania informacji czy treści, które są nam dostarczane na bieżąco i zapoznanie się z nimi zajmie nam mniej czasu. Ale na tym nie kończą się korzyści, które daje nam Instagram, a tym samym w oczach wielu internautów staje się lepszą opcją, niż znany nam od lat YouTube.

Łatwiejsze tworzenie treści


Instagram różni się od YouTube tym, że możemy wrzucać na niego zdjęcia, które nie muszą być wcale dopieszczone, o ile robimy to często i systematycznie. W przypadku udostępniania materiałów na YouTube wymagana jest od nas dbałość o szczegóły, montaż, często scenariusz i pomysł na siebie. Widownia na YouTube jest też bardziej wymagająca, niż użytkownicy z Instagrama, bo tam poświęcamy znacznie więcej czasu na zapoznanie się z jednym materiałem. Instagram pozwala więc każdemu z nas tworzyć dowolne treści w bardzo prosty sposób, a do tego oferuje nam wiele narzędzi, które maksymalnie upraszczają nam ten proces.

Brak możliwości wyrażania niezadowolenia


Instagram dopuszcza możliwość ocenienia zdjęcia za pomocą serduszka, ale nie daje użytkownikom żadnej możliwości wyrażenia swojego niezadowolenia za pomocą odwrotnej reakcji do polubienia. Możemy co prawda napisać komentarz, ale łatwo da się go usunąć i całkowicie wymazać krytyczne głosy z naszego profilu. Niestety na YouTube cały proces nie jest aż tak prosty, bo o ile komentarze możemy również usuwać i blokować niewygodne dla nas osoby, to dalej mogą one krytycznie ocenić nasz film za pomocą łapki w dół. A to niestety zniechęca wielu początkujących twórców, bo nikt nie lubi mierzyć się z bolesną krytyką.

Mocne przywiązanie do społeczności


Instagram daje nam możliwość tworzenia społeczności wokół danego twórcy. Nie chodzi tylko o rozmowę w komentarzach czy specjalnie stworzonych w tym celu konwersacjach, ale także tworzenie profili poświęconych danej osobie przez fanów. Dzięki temu możemy stać się częścią zżytej społeczności i znaleźć osoby, które łączy z nami upodobanie do konkretnej osoby. Na YouTube możemy starać się stworzyć taki ruch, ale mamy do tego ograniczone możliwości, a to niestety zniechęca wiele osób. To powód, dla którego twórcy coraz częściej tworzą nowe kanały dla swoich widzów czy fanów, żeby Ci mogli stworzyć prawdziwą rodzinę.

1 komentarz

  1. przede wszystkim krótsze treści – instagram jest podobny do tiktoka (trzeba mieć czas by oglądnąć coś do końca na YT)

Comments are closed.