„Ant-Man and The Wasp” – streszczenie i krótka recenzja.

2018 roku na ekrany najróżniejszych kin wszedł kolejny hit produkcji Marvela – „Ant man i Osa”. Kontynuacja przygód Scotta Langa, znanego też jako Człowiek-Mrówka, dostarczyła fanom sporej dawki wrażeń, jak i nowych żartów.

Akcja rozgrywa się parę lat po pierwszej części „Ant-Man’a”. Główny bohater prowadzi spokojne życie. Dzięki temu za parę dni kończy się jego areszt domowy. Scott razem z rodziną planuje dalsze życie, gdy będzie mógł spędzić je na wolności.

Tykanie zegara odliczającego czas do normalnego życia zostaje zakłócone, gdy do Scotta wracają kolejne konsekwencje jego heroicznych czynów.
Wtedy Lang wysyła wiadomość do swoich byłych wspólników i przyjaciół – Hanka Pyma i jego córki oraz sympatii Scotta, Hope.

Podczas ich ponownego spotkania okazuje się, że może istnieć szansa na odnalezienie dawno zaginionej Janet van Dyne-Pym, byłej użytkowniczki kostiumu Wasp. 
Scott nie chce się jednak jawnie mieszać w tę sprawę, z uwagi na bacznie obserwującą go policję.
Zostaje on jednak wciągnięty w akcję, która w mgnieniu oka się zagęszcza.

Nowym głównym przeciwnikiem, a dokładniej – nową przeciwniczką, którą stanie przeciw bohaterom – jest Ghost (Duch).

Mimo poważnego zagrożenia, relacja między Scottem i Hope ciągle pozostaje napięta z powodu wydarzeń innej ekranizacji Marvela – Avengers: Civil War, gdzie w samym wydarzeniu Ant-Man wziął udział. Okazało się to niemałym zawodem, ale i problemem dla rodziny Pymów, którzy muszą się teraz ukrywać.

Fabuła jest – jak to na twórców Marvela przystało – pełna przyspieszeń, zwrotów akcji, efektów specjalnych oraz pięknych, a czasem nawet tkliwych scen. A wszystko to oczywiście przeplatane jest wielką dawką humoru i żartów Luisa – przyjaciela Scotta Langa.

Większość krytyków oceniając ten film stwierdziła, iż jest on nawet lepszy od jego pierwszej części. Mimo tego znalazło się również paru krytyków, którym nie spodobał się komediowy charakter całej produkcji.

Jeżeli jednak jeteś fanem Marvela, powinieneś zobaczyć tą wyjątkową produkcję. Wprowadza ona kilka nowych postaci, ale jest też dobrą kontynuacją historii osób poznanych przez nas już wcześniej.

Jedną z najbardziej zaskakujących scen jest ta po napisach końcowych. Każdy kto ją zobaczy, na pewno przez jakiś czas pozostanie w niemałym szoku, dlatego warto zostać przed ekranami do samego końca!

1 komentarz

Comments are closed.